MATNÉ RTY - tip na rtěnku a lesk na rty!

12/11/2015

Dnes jsem tu s novým článkem a chtěla bych Vám ukázat tipy na produkty, díky kterým docílíte matných rtů! Doufám, že bude příjemná změna od vánočních článků, které jsou teď snad všude až toho je na mě nějak moc. I když je to pochopitelné, už se to blíží a i když se o tom teď zase zmiňuji tak o tom sama píšu, že. Tak bych o tom něco mohla napsat, takže vlastně úvod bude o tom. Pár dní do Vánoc a já nemám plno dárků, pro mě klasika jako každý rok, většinou to řeším na poslední chvíli. Aby toho nebylo málo tak mi blbne k tomu notebook a to je pro mě vždy velká katastrofa a věc, která mě dokáže přímo vytočit. Doufám, že to dám brzy nějak do pořádku a bude to v pohodě. 

V poslední době se mi líbí na rty spíše matné, co se týče rtěnek. I když jsem objevila i matný lesk na rty, který vypadá podle mě taky dobře. Já jsem zkrátka maniak do laků na nehty a pak čehokoliv na rty, toho mám doma nejvíce a strašně mě baví si tyto věci stále kupovat nové a nové. Mám to už od mala, když jsem si pusu patlala furt nějakýma rtěnkami nebo lesky a laky jsem taky tajně brala mamce, je to vtipné jak mě toho zůstalo, myslím teď ta posedlost rtěnkami a laky na nehty. 
Dost velký paradox je, že dnešní produkty jsem šíleně dlouho vybírala kvůli odstínům a nakonec mi přijdou strašně podobné, skoro totožné odstínem. Takže když mi přišly jsem si říkala, že jsem si nakonec mohla objednat jiný odstín, ale nakonec nepatrný rozdíl tam vidět je a samozřejmě pak je každý produkt úplně jiný svými vlastnostmi.
Prvním tipem je lesk na rty od značky L'Oréal, jedná se o lesk Infallible Mega Gloss Matte
Pořídila jsem si odstín 407 Smoke me up, jak můžete vidět je to krásná barva. Je to taková tmavá růžová se špetkou červené, já jsem se do té barvy naprosto zamilovala. Pigmentace je na lesk opravdu výborná! Velmi mě překvapilo jak je pigmentovaný, dokonalost podle mě. Zamilovala jsem si ho natolik, že mám v plánu si pořídit ještě další odstíny. Ještě v matné verzi nude a červený odstín takže odstíny, které se určitě využijí.
Nejlepšího matného finiše docílíte tím, když si nanesete lesk a následně ho obtiskneme lehce do papírového ubrousky, lépe se pak vsákne do rtů a je více matný. Pro mě je to spíše matná tekutá rtěnka než lesk, vážně jo, nečekala jsem, že ta pigmentace bude až tak super. 
Má to bohužel menší háček a to, že s ním musíte zacházet opatrně, jelikož má tendenci se obtiskávat do všeho kolem, např. když je vítr a máte šálu, které Vám přetře rty tak se ušpiní. To mě na tom štve, jelikož jinak to má pro mě všechny vlastnosti skvělé. Můžete se podívat jak vypadá na swatch na ruce na fotce, kde je odstín vidět.
Má zvláštní aplikátor na první pohled, někde jsem u někoho četla, že se s tím špatně lesk nanáší, ale spíš si myslím, že díky tomu to jde právě o to víc lehce, mě vyhovuje.
Výdrž je též skvělá, vydrží na rtech strašnou dobu, samozřejmě, ale při jídle nebo pití tak intenzita slábne.
V drogériích vyjde na cca 250 Kč, ale levněji ho seženete na Parfums.cz, kde jsem ho pořídila i já.

Takže za mě jedině ano! Tento lesk stojí za to!
Vlevo -  L'Oréal Infallible Mega Gloss Matte ( Smoke Me Up ), vpravo - Bourjois Rouge Edition Velvet ( Frambourjoise )

Druhým tipem tu mám tekutou rtěnku Bourjois Rouge Edition Velvet v odstínu Frambourjoise
Tuto tekutou rtěnku jsem chtěla už moc dlouho, koukala jsem různě na internetu na recenze a pak samozřejmě na odstíny. Nejvíc u mě vedl odstín Grand Cru, ale po přečtení několika recenzí jsem si koupi rozmyslela. Hned několik recenzí se sešlo na tom, že ten odstín je úplně jiný konzistencí než ostatní odstíny a zkrátka se Bourjois vážně nepovedl, škoda, že je to tak krásný odstín, ale kvalitou je prý vážně příšerný.
Já jsem se tedy po dlouhém vybírání vybrala odstín 02 Frambourjoise, to je vážně krásný odstín. Je to odstín červeno/růžový. 
Chtěla bych hned na začátek napsat, že má celkem specifickou parfemaci, která může někomu vadit podle mě. Výhoda je, že na rtech už pak cítit není takže to až tak nemusí vadit.
Rtěnka se nanáší velmi lehce a má i skvělý aplikátor jak můžete vidět. Ihned po nanesení je rtěnka matná, samozřejmě je lepší chviličku pár minut uschnout a ona se vsaje do rtů a pak se zkrátka nehne. Ta výdrž je zkrátka vážně dokonalá! Vydrží toho vážně dost a nemusíte se bát, že by rtěnka se někam ztratila během večera. Samozřejmě je ideální je třeba po několika hodinách nanést znovu, aby byla stále jako nová.
Já si budu chtít určitě pořídit další odstín a chtěla bych 01 a 07.

Takže pokud chcete tekutou matnou rtěnku, která je skvělá doporučuji tuto! Nejlevnější jsem ji sehnala na Parfums.cz, kde mají hned několik odstínů.
Tak který produkt Vás zaujal více? Matný lesk nebo tekutá matná rtěnka?

Já Vám s klidem mohu doporučit oba produkty, jelikož pro mě to jsou jasné favorité, které jsem letos objevila. Horší to je jen s tím, že chci další odstíny. :)
Taky se Vám líbí matné rty?

Podobné články

2 komentářů

Děkuji za každý Váš komentář. ♥