#jsmekrásné

2/16/2016

Dnes je to přesně týden, co jsem byla na skvělé akci značky Dove! Když si na akci teď vzpomenu tak jsem ráda, že jsem se jí zúčastnila, všechno pro nás bylo krásně připraveno a odešla jsem z akce skvělou náladou, nešlo to jinak a tak to má být. Celá akce se odehrávala v krásné restauraci Soho, ve které jsem byla podruhé a nestačím se vždy kochat jak se mi tam moc líbí, krásné prostory! Hlavní téma dne byla kampaň Jsme krásné! Téma které bylo zajímavé poslouchat o tom jaké mají ženy sebevědomí a další různé poznatky, ve kterých jsem se třeba i našla. 

Aktuální průzkum značky Dove se zaměřil na to, jak se vnímají a hodnotí české ženy. Jeho výsledky odhalily, že Češkám chybí sebevědomí. Pouze 1 % respondentek se dokáže popsat jako krásné. Nejčastěji se naopak hodnotí coby průměrné (22 %). Navzdory tomu se ale v téměř 70 % ztotožňují s tvrzením, že většina žen neví, jak krásné ve skutečnosti jsou. Značka Dove chce svým novým lokálním projektem #jsmekrasne, jehož tváří se stala zástupkyně z řad tuzemských žen, inspirovat Češky ke změně. Prvním krokem k získání sebedůvěry, který doporučují i psychologové, je totiž naučit se sama sebe pochválit. 

Dove 1. února 2016 spustil webovou stránku www.jsmekrasne.cz, prostřednictvím níž chce inspirovat české ženy ke změně svého, často nepřiměřeně kritického, hodnocení. Nabádá je k vnímání vlastní krásy: „Probuďte svoje sebevědomí a inspirujte jím ostatní Češky!“ I psychologové doporučují ženám naučit se chválit.

Dove patero, jak získat sebedůvěru:
Dove přináší pět tipů psycholožky a koučky Jitky Nesnídalové pro uvědomění si svých kvalit, jež vede k získání sebevědomí: 

1. Naučte se upřímně pochválit!
Většina žen sebe sama podceňuje, nezná své silné stránky a neumí si užít ocenění od sebe ani od druhých. Nepovažujte za automatické a samozřejmé vše, co umíte nebo zvládáte! Naučte se pochválit sama sebe a oslavujte i ty nejmenší úspěchy. Sepište si každý večer seznam věcí, které se Vám povedly a za něž jste vděčná. Navíc, budete-li upřímně chválit ostatní, chvála se Vám bude vracet jako bumerang.

2. Každodenní afirmace
Afirmace, neboli pozitivní tvrzení, je technika, která Vám při každodenním využívání pomůže nejen získat sebedůvěru, ale i posunout se kupředu a docílit tak životní spokojenosti. Začněte maličkostmi jako usmívat se na sebe v zrcadle místo negativních povzdechů, jaké kruhy pod očima anebo kolik kilo navíc máte. Naopak si řekněte nahlas: „Dnes mi to sluší!“ Nalepte si na zrcadlo lístečky s pozitivními sděleními „Jsem jedinečná“ nebo „Dnes vypadám skvěle“. Sepište seznam pěti věcí, které na sobě oceňujete.

3. Mějte se ráda
Pokud má žena ráda sama sebe, pak i její sebevědomí je zdravé. Nezaměřujte se na to, co si o Vás myslí ostatní nebo okolí. Důvěřujte sama v sebe, nestyďte se za své názory, za svoji osobnost, ale naopak si užívejte toho, kým jste. Pokud se přijmete taková, jaká jste, a naučíte se mít ráda sebe sama, uděláte první krok k životní spokojenosti.

4. Nekritizujte 
Přestaňte se kritizovat. Nekritizujte ani druhé a nebojte se jejich kritiky. Chovejte se k ostatním tak, jak byste si přála, aby se chovali k Vám. Kritika nás při nedostatečném sebevědomí brzdí, ocenění naopak posouvá k rozvoji. 

5. Zastavte se a buďte pozitivní
Nikam se nehoňte. Vše už je tady, uvnitř Vás. Pochopte, že nejcennější okamžik je teď a tady. Nešťourejte se v minulosti a nemějte strach z budoucnosti. Zabývejte se jen činnostmi, které uspokojí Vaše osobní potřeby a zájmy. Užívejte si každý den, soustřeďte se na to, co je příjemné a co Vám jde. Hektický život a z něj pramenící stres působí nepříznivě na psychiku i tělo. Pozitivní emoce jsou ale druhá strana mince – Vašemu tělu a psychice prospívají. Napřimují záda, dodávají životní energii, a tedy i sebedůvěru.

Doufám, že se nad tím všichni zamyslíme a vezmeme si to k srdce, je pravda, že hned budeme šťastnější když se tím budeme řídit, věřte tomu! :)
Na akci jsem vzala kamarádku Marušku, které mi dělá často společníka na akcích, když jedu do Prahy a využila vizážistku aby ji nalíčila a můžete vidět výsledek na fotkách ( zrzka ). Já jsem se taky nechala trošku upravit a obdivovala jsem výbavu vizážistky. Co bylo strašně milé a hezké bylo, že jsme se mohli nechat vyfotit a rovnou nám udělali fotku do krásného rámečku tak jsme se hned vyfotili a máme krásnou památku. Dále tu máme blogerky v akci aneb vše se musí zdokumentovat - Angela s Kristýnkou.
A tady můžete vidět jaký dokonalý catering byl připravený, hlavně sushi u mě nejvíce vedlo, které bylo vynikající! Navíc to jídlo je vždy tak fotogenické, že ho zkrátka musím nafotit vždy. 
Takže nezapomeňte, že jdeme šířit a nabádat sebe tak ženy okolo Vás at mají větší sebevědomí a běžte si odkliknout na www.jsmekrasne.cz.

Podobné články

2 komentářů

  1. Krásné motto. Je hezké zvyšovat v nesebevědomých ženách zdravé sebevědomí :)

    OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥