KULTURNÍ OKÉNKO #2

2/13/2016

Když nám začíná ten víkend tak jsem si řekla, že by se hodily nějaké tipy! Takže jsem tu s nimi zase po nějaké době. Tento týden byl pro mě docela rušný takže o víkendu nabíjím energii. V příštím týdnu mě čeká i jedna akce, na kterou se moc těším a věřím, že bude povedená, určitě o ni dám vědět, aby jste u toho byli se mnou. Minulý týden jsem byla také na jedné skvělé akci, i které velmi brzy napíšu článek.
Takže ted zpět ke kulturním tipům, dnes jsem si připravila skoro stejně jako v tom minulém okénku #1 ve stejném poštu pár tipů. Sdílím je s Vámi, jelikož mě bavily, baví a musím tyto informace předat dál.

Prvním tipem tu mám něco z hudby, jedná se o britskou skupinu Foals, kterou teď poslouchám stále dokola! Je naprosto boží! Největší paradox je, že když jsem ji pár let zpět viděla na Rock For Peoplu tak jsem byla na koncertě ( moc jsem je neznala a jak jsem je proboha nedokázala ocenit?! ) a koncert byl fajn, ale zase až tolik mě nechytli. Jenže když jsem se na ně koukala na záznam z koncertě tak se mi teď už líbí a chtěla bych je vidět ideálně znovu tak snad se někdy poštěstí. Zkuste si je poslechnout, jsou vážně skvělý!
Teď už tu máme pro změnu filmy. Prvním je What If, tenhle film je pro mě jeden z nejpovedenějších filmů ve své kategorii, vážně radost se na to dívat. Hlavní zápletka filmu? Film o přátelství Chantry a Wallace, kteří se potkají a zamilují se do sebe. Problém je, že Chantry má přítele a Wallace si neví rady, jak vyjádřit své city, aniž by zničil jejich vzájemný vztah. Určitě se na film podívejte, stojí za to! Navíc uvidíte Daniela i v jiné roli než jako Harryho Pottera ( kterého mimochodem zbožnuju! ).
Další tip je už úplně jiný žánr, přesto vynikající film - Slídil! Sociopat Lou na reportér na volné noze a můžete sledovat jeho výboj a až kam je ochotný zajít, aby měl zajímavou reportáž. Herec Jake Gyllenhaal mě navíc moc bavil ve své roli a pro mě je to nejlepší role, kterou jsem u něj zatím viděla.  Rozhodně doporučuji!
Tento film by měl vidět asi každý a to Cyberbully! Povedený drama/thriller a můžete vidět jaký mají sociální sítě občas dopad, když si s Vámi začne hrát někdo, kdo se Vám nějakým způsobem chce pomstít. Herečka Maisie Williams to moc pěkně zahrála, jelikož 99% ve filmu vidíte jen ji a to je pořádně sousto, které dopadlo velmi dobře. Na to se rozhodně podívejte! 
Posledním tipem je mysteriozní seriál nebo spíše trošku delší film, jelikož má tři díly a jmenuje se And Then There Were None. Vynikající výkony herců a hrozně napínavé jak ten příběh nakonec dopadne. Předlouho seriálu bylo dílo Agathy Christie - Deset malých černoušků, detektivní příběh o deseti různých lidech, kteří se setkají na záhadném ostrově. Rozhodně je to něco co musíte vidět!
Kdy jindy se nejlépe odpočívá, právě o víkendu ( samozřejmě né všichni mají volno ), ale dnes máme tu sobotu a víkend nám začal tak doufám, že se tipy budou hodit. Budu ráda, když mi dáte vědět jestli něco znáte a pak třeba i nějaké Vaše tipy!
Přeji pěkný den!

Podobné články

12 komentářů

 1. Odpovědi
  1. Určitě podívej a budu ráda, když pak dáš vědět jak se líbily. :)

   Vymazat
 2. Jé super tipy, hned se jdu podívat na ty filmy, díky! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem moc ráda, že jsi zavedla takový typ článků, protože tvoje tipy jsou opravdu zajímavé :) Zaujal mě film Cyberbully, viděla jsem jeden stejnojmenný, ve kterém ale hlavní roli stvárnila Emily Osment a sice už je to pár let, co jsem tenhle film viděla, tak nebyl vůbec špatný :) Na tenhle se určitě podívám také, už jenom kvůli herečce hlavní postavy, která mě jakožto milovnici Her o trůny hned zaujala :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem zase ráda, že někdo tipy ocení takže děkuji moc! :) Koukala jsem se, že je i jiní verze ta jak píšeš, tahle je vážně super a Arya ( taky jsem mega fanda GOT ) hraje dobře. :)

   Vymazat
 4. Hned si jdu stáhnout What If, vypadá to zajímavě a konečně uvidím Daniela i v jiné roli. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to super film, určitě se na to podívej. :)

   Vymazat
 5. Foals som tiež videla na festivale, ale nejako extra ma nezaujali - možno sa to tiež po čase zmení :) a What If by som si chcela pozrieť

  www.beautiful-savage.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na What If koukni :), když jsem Foals tenkrát viděla tak mi přišly takové bez energie a nemělo tu správnou šťávu.

   Vymazat
 6. Po Brooklynu, který byl pro mě skvělým tipem, jsem si dnes ve čtyři ráno na Tvé doporučení pustila What If a opět skvělá trefa! Tohle jsou články, kvůli kterým k Tobě chodím moc ráda :) Hezký víkend, Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abych články dělala častěji aby jsi byla častější návštěvník. :) What If je super, přijde mi takový reální a ze života a Daniel je tam taky boží, nebo to hlavní dvojice jsou fajn herci.

   Vymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥