KULTURNÍ OKÉNKO #3

2/27/2016

Přeji Všem krásný víkend a sobotní odpoledne! Já jsem si dnes pořádně prospala a jelikož je to už nějakou dobu, co jsem nedala nový tipy na co se podívat nebo poslechnout tak jsem tu s nimi. Mám tu pro Vás jeden hudební tip, čtyři na filmy a jeden seriál. Doufám, že se Vám trefím do vkusu a někomu se moje tipy budou líbit. 

U mě moc nečekejte tipy ala Evropa 2, tu vážně neposlouchám a nedejbože, když ji musím poslouchat tak mi to občas rve doslova uši. Samozřejmě občas se mi něco líbí co tam třeba zahrají a nějaká písnička, kterou třeba znají všichni se mi taky líbí. Tím jsem chtěla napsat, že jdu trošku jiným směrem a proto tu takové tipy čekejte. 

Hudební tip tu mám City and Colour, což je projekt zpěváka a kytaristy Dallase Greena. Hraje takový melodický akustický/folkový/indie styl a hrozně mě baví ho poslouchat. Někdy ho dokážu poslouchat vážně skoro celý den, třeba při práci a je zkrátka boží! Kdo ho nezná tak na něj zkuste mrknout. Už nějakou dobu je na mém wishlistě interpretů, které chci vidět živě tak snad brzy!
A teď už jsou tu na řadě filmy, dnes jsem si připravila čtyři tipy a žádnou komedii nečekejte, spíše to jsou všechny filmy k zamyšlení a dramata.

The Stanford Prison Experiment je skvělý film! Jde o psychologický experiment,  kdy se vysokoškolští studenti ujali rolí vězňů a vězeňské stráže. Nestačíte se divit jak se někteří do své role opravdu vžijí a pak to jede samo. Musíte vidět! 
Perfect Sense je film vlastně tak trochu romantický film kdy se do sebe zamilují muž a žena, jenže jenže. Svět bojuje s nějakým novým virem a lidé postupně ztrácejí lidské smysly a je velmi zajímavé pozorovat jejich vývoj. 
Už jsem někde psala jak zbožňuji Toma Hardyho? Doufám, že zítra získá oscara za roli REVENANT Zmrtvýchvstáním, což doufám dostane konečně i Leo, oba dva dali neuvěřitelné výkony ve filmu. Takže jim držím palce! Tom je výborný herec, o tom není pochyb a nedávno jsem viděla film Locke, kde vlastně celý film závisí jen na něm, jelikož je to jediný herec, který se ve filmu objeví a v takových případech se představí jak je herec dobrý. Navíc film sám o sobě je super a stojí za to ho vidět! 
Mám ráda filmy, kde je téma války, jelikož to jsou příběhy které Vás chytnou za srdce, to snad jinak ani nejde. Už je to celkem dlouho co jsem tento film viděla, ale rozhodně na něj nezapomenu, jelikož je velmi silný. Jedná se o film Chlapec v pruhovaném pyžamu, tento film je vážně silný. Já Vám vlastně ani moc nechci psát o čem je, ale jde o to, že osmiletý chlapec ( jeho otec je nacista ) si najde nedaleko jejich domu nového kamaráda, který je za plotem. Opravdu tohle musíte vidět!
Posledním tipem je seriál The Royals, seriál má aktuálně dvě řady a třetí řada je již potvrzená. Jedná se o seriál o královské rodině, když jste členové královské rodiny, nemáte právo zvolit si svůj osud. Osud si vybírá vás. Pokud hledáte nějaký seriál tak ho zkuste!
Přeji pěkný zbytek sobotního dne! Doufám, že Vás některý tip zaujal a dáte mu šanci, dejte vědět jestli jste něco viděli nebo se na něco podíváte.

Podobné články

8 komentářů

 1. Tvoje tipy jsou vždycky super ♥ Z filmů jsem viděla jenom Chlapec v pruhovaném pyžamu. Filmy na téma války mám taky moc ráda, i když v poslední době už spíše ty přímo z válečného prostředí, ale těch s tématem koncentračních táborů jsem viděla také spoustu. Na ostatní filmy se určitě podívám a s tím prvním jsem si také vzpomněla na jeden dobrý film z vězeňského prostředí, který jsem před nějakou dobou viděla, Cela 211 :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc :), to jsem ráda, že se tipy líbí. Jinak díky moc za tip, už jsem dala film do seznamu, na co se někdy podívám. :)

   Vymazat
 2. Jé moje oblíbené filmy! :-) Já teď koukala na Deadpoola a docela dobrá oddychovka a komedie, ale můj žánr to není. :) Na téma války miluju třeba Zlodějku knih. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zlodějku knih mám na seznamu, tu chci vidět. :) O Deadpoolu jsem četla a taky to právě úplně není můj styl ale každej to chválí tak uvidím jestli se k tomu dostanu.

   Vymazat
 3. MILUJU chlapce v pruhovaném pyžamu.....nebo jako ne že bych z toho měla radost....ale to ztvárnění to je prostě masakr!

  www.lucieglam.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Na Revenanta si brousím zuby už dlouho.
  Chlapec v pruhovaném pyžamu..viděl jsem to jednou, dva balíčky kapesníků mi byly málo.. ='(

  Michael
  www.ontheleaf.net

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ted určitě musíš vidět, když za to Leo dostal oscara. :) To mi povídej o Chapci, měla jsem to podobně.

   Vymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥