KULTURNÍ OKÉNKO #4

3/19/2016

Přeji krásný sobotní den! Já jsem tu po nějaké s dalšími tipy, co jsem v poslední době viděla, nebo na co koukám a poslouchám. Zrovna dnes bych si chtěla něco pustit tak hledám vhodné tipy na co se podívat takže kdyby mi někdo napsal nějaký tip, budu jedině ráda.

Z hudby tu mám dnes dva tipy, dvě kapely který dost poslouchám. Jednu takovou pomalejší a druhá je energická smršť. 

London Grammer - anglická kapelu, kterou jsem zaregistrovala už před dvěma lety a od té doby mě stále baví. Zatím vydali jen jedno album, ale za to se skvěle poslouchá. Zpěvačka mám moc pěkný hluboký hlas a celkově je to taková melancholická kapela. Na ukázku jsem něco hodila, zkuste je.
Royal Blood - z Anglie zkrátka vycházejí samý talenty, nemůžu si pomoct, většina toho co poslouchám je z Anglie a to i tato kapela, která mě naprosto dostala. Mají v sobě neskutečnou energii, proto jsem dala na ukázku záznam z koncertu, kde to myslím dost vidět. Přemýšlela jsem k čemu bych je tak přirovnala a něčím mi přijdou Arctic Monkeys šmiknutý s Muse, jsou boží! Jejich album teď poslouchám dost často, zažít je živě by bylo super! Na to že hrajou jen na basu a bicí ( fuzz je skvělá věc! ) je to neskutečný!
Z filmů tu mám dnes tři tipy tak se na ně jdeme podívat.

Warrior - film který jsem už nějakou dobu chtěla vidět. Pár filmů jsem viděla s tématikou bojových sportů a většinou mě bavily, proto mě asi vždy lákalo ho zkusit sama. Takže jsem se konečně pustila film a byla jsem nadšená. Jednu z hlavních rolí hraje můj oblíbenec Tom Hardy ( je v mojí aktuální top 3 herců ) a Joel Edgerton byl teda taky výborný! Ač je film hlavně o MMA tak se tam řeší i něco jiného a to lidské vztahy. Myslím, že tenhle popis je nejvýstižnější - strhující příběh dvou bratrů, kteří stanou proti sobě v kleci a možná najdou i něco víc, než jen peníze. Určitě se na to podívejte, je to výborný!
Už ted mi chybíš - tento film jsem měla v hledáčku takže jsem se něj čekala a dočkala se. Film je o nejlepších kamarádkách, které se znají od dětství a zažily spolu nejdůležitější okamžiky jejich životů. Jedna z nich prožívá radost, že konečně otěhotněla a druhá zase zjistí, že má rakovinu prsu. Musím napsat, že je skutečně další silný příval emocí a film se mi moc líbil, proto se o něm i zmiňuju. Podívejte se na něj!
Testament mládí - a teď nějaká romanťárna. Ve filmu můžete vidět čerstvou držitelku oscara Aliciu Vikander a Kita Harington ( kterého můžete vidět i v jiné roli než jako Jona Snow :) ). Je to drama, romantika z prostředí války, ale nejen to. Vážně se na to moc hezky koukalo a Alicia vážně moc dobře hraje, mám ji nějak čím dál radši. 
Poslední tipem je seriál Penny Dreadful  - zatím jsou odvysílané dvě řady, ale třetí se již brzy dočkáme taky. Seriál je zasazen do 19.století v Londýně a hlavní příběhy a postavy jsou klasické strašidelné postavy s příběhem jako třeba Frankeinstein nebo Dorian Graye. Musím říct, že je v tomto seriálu skvělé herecké obsazení a herečka Eva Green vážně exceluje! Pokud Vás baví nadpřirozeno tak tohle bude něco pro Vás.
A to je pro dnešek vše, já Vám přeji pěkný zbytek víkendu! Dejte mi vědět, jestli jste něco z toho viděli nebo něco znáte.

Podobné články

6 komentářů

 1. Děkuji za tip na seriál, právě jsme něco hledali na koukání :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Všechny tři filmy teď potřebuju nutně vidět! :) Zrovna jsem si dnes říkala, že k Tobě juknu, jestli nebude nové kulturní okénko a ono jo :) Za mě filmy Dítě číslo 44, Argo, Laurence Anyways, Mallory, Přerušený kruh, The interview, True story. A nejvíc se mi líbil za poslední týdny If what, Brooklyn a Dánská dívka. Ale na ty první dva jsem dostala tip právě od Tebe, takže to je jako nošení dříví do lesa :)) jo a já mám dnes Formanovský den, chystám se zkouknout Vlasy a Amadea.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podívej se! :) Dítě číslo 44 jsem už viděla a takový průměr a zbytek filmů ne, takže děkuji za tipy. Já tento víkend mám dost filmový takže budu mít zase další tipy. :D Vlasy jsou klasika, ty jsou super. :)

   Vymazat
  2. Dítě číslo 44 je lepší jako knížka, pokud čteš, protože ve filmu chybí ta celá podstata toho příběhu. Je to sice filmově dobré, Tom Hardy je kocour, ale v podstatě je to osekané o to nejdůležitější! Těším se na další tipy, málokdy mi někdo takhle moc filmově sedne :)

   Vymazat
  3. Moc nečtu, ale měla bych tak třeba se k tomu někdy dostanu. Máš pravdu, Tom je kus :) a film jsem myslela, že bude lepší. Určitě brzy tipy budou. :)

   Vymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥