KULTURNÍ OKÉNKO #6

5/14/2016

Přeji krásný sobotní den! Pokud máte volno a plánujete ho trávit v pohodlní domova tak se Vám bude tento článek třeba hodit, jelikož jsem tu s tipy na filmy a něco málo k poslechu. Já dnešní den trávím v poklidném režimu, dala jsem si dobré cappuccino a pustila se do tohoto článku. Jelikož jsem měla poměrně náročný a hektický týden, pravděpodobně budu i zbytek dne v klidném duchu a podívám se na nějaký film, otázka bude který to nakonec bude.

Prvním tipem na film je Spotlight - film je založen na skutečném příběhu,  ve kterém reportéři amerického deníku The Boston Globe odhalili masivní skandál zneužívání nezletilých představiteli místní arcidiecéze. Film určitě stojí za to vidět, myslím že ten Oscar za nejlepší film roku je celkem oprávněný. Navíc je ve filmu dobré herecké obsazení, kteří podávají skvělé výkony.
S láskou, Rosie - tohle je zkrátka romantika ale u které se navíc pobavíte. Hrají ve filmu sympatický herci a hlavní děj filmu je o dvou nejlepších kamarádech, konkrétně mezi ženou a mužem. Já asi nebudu ani psát o čem to vlastně je, jelikož to musíte vidět. Pokud máte náladu se pěkně odreagovat u něčeho nenáročného a zároveň pěkného tak se podívejte. 
Charlieho malá tajemství - naivní outsider se vyrovnává s první láskou, sebevraždou svého nejlepšího přítele a vlastní duševní chorobou, zatím co se usilovně snaží najít skupinu lidí, do které patří. Tenhle film mám moc ráda, skvělé obsazení, super hudba k tomu a navíc dobrý příběh. 
Posledním tipem na film je The Doors - pokud jste stejný fanoušek skupiny The Doors nebo Jima tak jste asi tento film už viděli nebo třeba ne tak to musíte napravit. Film je vážně povedené a herec Val Kilmer Jima Morrisona zahrál výborně. Můžete sledovat příběh jak vlastně skupina vznikla a vlastně i jak skončila. Tady v tom filmu rozhodně platí - sex drugs and rock and roll takže je to pořádně jízda!
Posledním tipem tu mám Biffy Clyro - tuto skupinu znám už několik let, dokonce jsem ji viděla i naživo a myslím že hrají naživo vážně skvěle! To se nedá říct o každý kapele ale o této ano. Letos budou v Praze takže je můžete vidět i vy, já to mám v plánu tak uvidíme zda to půjde podle plánů a vyjde to. Kapela vydala několik alb které stojí za poslech! 

Viděli jste z toho něco, plánujete se na něco podívat? Budu jedině ráda za Vaše komentáře nebo případně tipy na co bych se mohla podívat nebo poslechnout já. Přeji pěkný zbytek dne a brzy se ozvu s další článkem!

Podobné články

9 komentářů

 1. Charlieho malá tajemství miluju, ale dávám spíš přednost knize. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu jsem nečetla tak nemohu posoudit ale díky za tip. :)

   Vymazat
 2. Jeee Biblical s přítelem milujeme a Biffy Clyro je opravdu úžasná skupina :)
  Šárka

  OdpovědětVymazat
 3. Chtěla bych určitě vidět s Láskou Rosie :) díky za tip

  OdpovědětVymazat
 4. Děkuji za připomenutí, Spotlight mám stáhnutý a úplně jsem na něj zapomněla. Dnes dočítám knížku, ale zítra si ho pustím :)

  OdpovědětVymazat
 5. Btw tak jsem si dnes pustila Spotlight a jde asi o nejsmysluplnější film, jaký jsem kdy viděla! Ukazuje, jak mravenčí a důležitá práce investigativních žurnalistů je. A hlavně ten film je důležitý pro dnešní dobu, kdy jde dobře vidět, jak pokřivené katolické náboženství je. U nás si to možná neuvědomujeme, ale v zemích, kde je většina lidí věřících, to může diváky skutečně otřást a dát námět k zamyšlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spotlight je vážně skvělý film, zanechal ve mě po shlédnutí takovou divnou atmosféru a zamyšlení. Výstižně jsi to shrnula a napsala. :)

   Vymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥