KULTURNÍ OKÉNKO #16

5/12/2017

Dnes tu máme pátek! Já mám za sebou pracovní týden a čeká mě volný víkend na který se těším tak doufám že bude aspoň trochu pěkné počasí. Připravila jsem si pro dnešek nový článek a to kulturní okénko kde bych Vám chtěla dát pár tipů na co se podívat když máme ten víkend před sebou. Doufám že bude pěkné počasí z toho důvodu že bych chtěla podniknout nějaký výlet a ideálně u toho něco nafotit. Prozradím Vám že mám konečně vyvolaný film z Loma takže brzy Vám ukážu výsledek.
Ale teď už Vám hodím již několik a tipů a dejte mi vědět pokud se na něco podíváte.
12 Rozhněvaných mužů - tento film jsem měla na watchlistě už spousty let, teprve nedávno jsem se k němu dostala a jsem ráda že jsem tak udělala. Film ukazuje skvěle na to jaké máme předsudky vůči ostatním lidem a ukazuje vlastně na to že bychom ty předsudky mít neměli. Pro mě jeden z nejlepších filmů které jsem viděla!
Noční zvířata - další film který měl v sobě silný příběh který stojí za to vidět. Můžete v něm vidět skvělé herecké obsazení které rozhodně nezklamalo. Film je občas drsný v tom ohledu že když se s někým rozejdete ve zlém tak tady je názorný příklad toho že můžete být potenciál na sepsaní knihy.
Uteč - zase po nějaké době horor který stál za to. Napíšu asi jen to že má originální příběh a zápletku. Pro fandové hororů je povinnost tento film vidět. Napíšu o tom asi jen to že pár jede k rodičům na návštěvu a z té se vyklube trošku nezvyklá sešlost.
Contratiempo - Španělé zkrátka podle mě umí dobré horory/thrilery, tento byl od začátku až do konce výborný. Podnikatel je obviněný z vraždy svoji milenky a má to hned několik skulinek které tam nesedí. Temná atmosféra by se dala krájet a originální zápletka též.
13 Reasons why - tohle bude pro mě bezesporu asi nejlepší seriál který jsem letos objevila. Vloni to byl Mr.Robot a Stranger Things a letos rozhodně tento! Seriál je o středoškolačce Hanně která spáchala sebevraždu. Ze začátku se zdá že řeší vlastně banality jenže se to stupňuje. 
Doporučuji se na všech 13 dílů podívat a nejlépe ve formě maratonu kdo to dá!

Ohledně hudby tu dnes navazuji ještě na zmíněný seriál, jelikož mě dost bavil soundtrack který stojí za poslechnutí. Je plný melancholických písniček a já mám přesně takové ráda. Na ukázku sem hodím pár které se mi nejvíc líbí. 
Zaujalo Vás něco z mých dnešních tipů? Podíváte se na něco z toho?
Já Vám přeji zatím krásný víkend a na FB jsou výherci soutěže Sebamed tak se mrkněte kdo z Vás vyhrál.

Podobné články

6 komentářů

 1. 13 reasons why jsem viděla a je to naprosto senzační seriál. Jinak se chystám na Noční zvířata a na horor Uteč. :)
  Find joy in the ordinary

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Koukám že nejsem sama, ten seriál je úplně boží! :)

   Vymazat
 2. Nevidela som ani jeden z dnešných tipov, takže začnem asi 13 reasons why :) ❤ xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovědětVymazat
 3. Už stahuji Noční zvířata :) Andy, mám moc ráda Tvoje tipy, už jsem podle Tebe pár filmů viděla a všechno mě nadchlo :) Terka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jééé to jsem ráda že se tipy líbí, vždycky takový komentář potěší a mám impuls v článcích pokračovat. :)

   Vymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥