KULTURNÍ OKÉNKO #19

9/22/2017

Po nějaké době jsem tu zase s pravidelnou rubrikou a to nové kulturní okénko! Dnes jsem měla dayoff a užívala si klidu, poměrně náročnější týden. Čím dál tím větší zima a já mám klasicky pocit že nemám co na sebe. Nejraději nosím křivák, jenže v něm hlavně po ránu zase tak teplo není. Ideální podzimní kabát jsem zatím nenašla tak uvidíme zda najdu. Mám před sebou pracovní víkend a volného času zase tolik nebude ale věřím že někdo z Vás bude mít od práce klid a třeba uvítáte nějaké tipy na co se podívat. 
To - na tento film jsem se už několik měsíců těšila a tak jsem byla netrpělivá a musela na něj do kina. To čekání stálo za to jelikož je to úplně boží! Četla jsem na něj jak pozitivní tak negativní recenze, co je jako se vším. Ale věřím že fandové horroru s nádechem osmdesátek budou mile překvapeni jako já. Doporučuji!
Annabelle 2: Zrození Zla - mám ráda duchařské horrory a tenhle je jedním z nich, panenka Annaebelle mě děsí už jen když ji vidím. Připravte se že tam je několik lekaček, které jsou občas samozřejmě předvídatelné ale celkově se na to koukalo fajn. Pro mě průměrný horor a s porovnáním s prvním dílem tak tento je o dost lepší. 
LEGO® Batman film - pokud jste viděli již LEGO Příběh tak Vám možná tento film neunikl a nebo třeba jo. Já jsem ho chtěla vidět, jelikož mě právě Batman přišel vtipný v příběhu. Od začátku až do konce filmu to pěkně šlape a je to poměrně i dost akční, rozhodně jsem se u toho nenudila. Bylo to boží! Pokud chcete oddechovku tak tohle je ideální. 
Hořkých sedmnáct - film o tom jak je v 17nácti vše na nic se krásně ukáže v tomhle filmu, podobných už bylo mraky. Tento mě přece jen zaujal jelikož herečce Haille jsem úplně všechno věřila, myslím že o ní asi dost uslyšíme. To že byste jí dali nejraději facku je věc vedlejší, jelikož se hlavní hrdinka chová často na zabití. Doporučuji tento film shlédnout, přece jen je fajn podívat se na něco skutečného co se děje.
Taboo - tento seriál mám rozkoukaný, ještě jsem ho do konce nedokoukala tak se k tomu snad brzy dostanu. Mám k tomu hned dva důvody a to že je seriál krásně temný a hraje tam Tom Hardy, jo zkrátka jsem jeho fanynka a většinu v čem si zahrál jsem již viděla. Z toho co jsem viděla jsem měla pocit že některé scény se zbytečně prodlužují ale uvidíte až to dokoukám. Ponurá Anglie a dobré herecké výkony stojí za to!

Arcade Fire - tuhle kapelu znám roky jenže jsem ji začala poslouchat až letos.To že Apple knihovna je fakt super asi nemusím zmiňovat, ale přesto to udělám! Díky tomu jsem už objevila tolik nových interpretů že toho zase poslouchám o něco více za což jsem ráda. Překvapivě kapela není z Anglie ale americko/kanadská a pěkně se jim to hraje! Indie rock je zkrátka žánr který mě baví a téhle kapele jde skvěle! Aktuálně mají na kontě pět alb takže máte co poslouchat.
Doufám že mi dáte vědět zda jste něco viděli a nebo zda Vás něco zaujalo! Pokud sem hodíte i nějaký tip o to více Vám budu vděčná! Kdo má volno tak užívejte!

Podobné články

4 komentářů

Děkuji za každý Váš komentář. ♥