Špitál Art 2017

9/17/2017

Je to přesně týden co jsem jela navštívit Josefov a festival který se v něm konal - Špitál Art

Jedná se o umělecký festival který se koná v bývalé vojenské nemocnici která vskutku budí respekt. Hlavně když se v ní pak potloukáte a procházíte si ji, letos jsem tam byla podruhé. Vloni nemocnice byla ještě více dostupnější, letos už sklepení bylo uzavřené kvůli bezpečnosti. Musím uznat že hlavně ve sklepení bylo nejvíce zajímavých prostorů a místností, co jsem se pak dozvěděla tak třeba jaderné kryty nebo pro zajatce. 
Na festivale uvidíte výstavy, instalace, koncerty a samozřejmě prostory nemocnice které normálně veřejně dostupné nejsou. Stihla jsem třeba koncert kapely Kalle, kterou mám moc ráda jelikož co se týče emocí tak to z nich úplně srší kdo nezná tak mrkněte. 
Mile překvapila kavárna Kafka, škoda že ji nemáme třeba v Hradci asi bych tam byla častěji ale tak někdy si udělám výlet do Trutnova. 
Obrazy, instalace jsou poměrně temnějšího rázu čili se hodí krásně do prostor ze kterých v místech mrazí. Když jsme se procházeli za tmy a jen si svítili baterkou a všude okolo stále něco praskalo, trošku to bylo jak z nějakého hororu. Pak občas lituju že na ně koukám jelikož díky tomu mám v podobných situacích bujnou fantazii ale co už. Z tohoto místa mám vždy zvláštní pocit a úzkost, přece jen je to vojenská nemocnice a dělo se tam spousty věcí. 
Kdo festival nezná a láká ho něco takového vidět tak Josefov kde je u blízko k vidění třeba prohlídka podzemní která též stojí za to! Mrazí tam a dozvěděla jsem že je tam velká intenzita paranormálních jevů, co mám povídat to nahánělo docela velká respekt. 
Znáte někdo podobné prostory kam se dá veřejně dostat? Znáte tento festival nebo některý který je mu podobný?
Tak zase za rok na stejném místě!

Podobné články

2 komentářů

  1. Byla jsem tam v sobotu, a měla pocit, že umění už vůbec nerozumím :) Ale nesmírně se mi líbily prostory a atmosféra, u Kafky jsem si dala výbornou kávu. Lituju toho koncertu Kalle. Díky Tobě jsem na ně mrkla na youtube poté, a líbí :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji moc za komentář :), jako upřímně říkala jsem si úplně to samý. Většina instalací a umění mě tam nechytlo, spíše pro měl byl zážitek prostory nemocnice. U Kafky jsem si dala super polévku a zachránila můj hlad. :)

      Vymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥