KULTURNÍ OKÉNKO #21

11/25/2017

Zdravím Vás po delší době! Bylo tu delší dobu poměrně ticho tak jsem se rozhodla to změnit a to pravidelnou rubrikou kulturní okénko. Určitě se budou hodit tipy na filmy na chladnější večery doma v teple domova. Najít ideální film na který se zrovna cítíte není občas jednoduchý úkol, proto jsem vždy vděčná za nějaké tipy i já ( když je k filmu i nějaká ta makronka tak to taky není k zahození ). Tak se jdeme podívat na tipy!
Wind River - drama/thriller/krimi tak bych tento film zařadila,, ideální film pustit když je venku zima. V tomto filmu je zima neskutečná takže moje časté stěžování na zimu nejsem moc oprávněné. 
Líbilo se mi jak byl film natočený co se týče po vizuální stránce ale i dějem. Byl to fajn film ale po dokoukání jsem měla takovou menší úzkost kdo uvidí tak pochopí.
Baby Driver - akční/hudební/film tak nějak, čekala jsem od tohoto filmu nějak více. Moje oblíbená hra je GTA a občas tento film tuto hru dost připomínal. Film u kterého nemusíte moc přemýšlet a není to špatný na odreagování. 
Oklamaný - Sofia Coppola má zvláštní filmy ale musí se jí nechat že občas to stojí za to. Co se týče tohoto filmu tak jsem čekala asi víc. Mám ráda filmy z tohoto období, v tomto filmu jsem stále čekala kdy nastane nějaký zlom který se vlastně nestal. Jediné co ten film drželo bylo herecké obsazení které bylo fajn, nebýt jeho tak nevím jak tohle dopadne. 
Strach a hnus v Las Vegas - tento film je legenda, já ho viděla teprve nedávno. Prý to je film na který je ideálně nebýt střízlivý abyste se naladili na trošku stejnou vlnu jako hlavní dvojice. Tento film je pořádná jízda! Mám ráda Johnnyho ale tady to zahrál teda božsky, určitě jedna z rolí která mu neskutečně sedla.
South Park - tohle je bez debat klasika která běží již přes 20 let! Koukala jsem na to když jsem byla mladší a bylo to fajn, ale zkusila jsem i po delší době novější díly a jsem z toho nadšená. Líbí se mi jaký je tam humor, jak řeší aktuálně dění ve světe, sociální sítě jak to vše prezentují. Neskutečná podívaná která stojí za to!

Zpěvačku Julien Baker jsem objevila náhodně když jsem si pouštěla náhodný playlist. Když jsem ji začala poslouchat tak při poslechu mi naskočila i husí kůže, cítím z toho neskutečný emoce a zároveň je to pro mě dost uklidňující. Takové melancholické písničky mám totiž moc ráda! Mám pocit že si zároveň na nic nehraje a je svá, zkuste její album Turn Out The Lights je skvělý.
Znáte něco z mých tipů? Já myslím že něco z toho určitě znáte, zaujalo Vás něco z toho? Zkusíte něco? Dejte mi vědět, budu jedině ráda a když přihodíte i Vy nějaký tip tak to bude ještě lepší.

Podobné články

6 komentářů

 1. Děkuji za tipy. Neznám ani jedno ze zmiňovaných. Poslední dobou pořád dokola sjizdim Přátelé, protože mi už došly nápady, co si pouštět :)

  OdpovědětVymazat
 2. Žádný z filmů jsem teda neviděla, ale určitě si zkusím najít čas :)


  Moje nové video

  OdpovědětVymazat
 3. Zrovna nedávno jsem viděla Wind river a byla jsem z toho nadšená a zároveň pěkně naštvaná, jak umí být lidi hnusný!
  A Baby Driver super, jen mi vadil ten přehnaný konec.)

  OdpovědětVymazat
 4. Chtěli jsme jít s přítelem na Baby driver, nakonec mě to nějakým způsobem nepřesvědčilo, tak jsme nešli. Souhlasím, že to bude spíš taková oddechovka.
  Seriály typu South park úplně nesleduji, ale v posledních dvou týdnech jsem dokoukala seriál Sedmilhářky a 13 Reasons Why. Musím říct, že oba dva naprosto boží. Jen škoda, že BLLs měly jen 7 dílů, za to opravdu kvalitních s BIG koncem, který mě překvapil a zasadil do křesla! Koukala jsem, že už jsi oba seriály shlédla a také jsi měla pozitivní reakce, to mě těší. :) Teď mám rozkoukaný Orange is the new black a zatím je to super, zase trochu něco jiného.

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji moc za komentáře! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥