KULTURNÍ OKÉNKO #24

8/10/2018

Tak už máme začátek srpna, je to poměrně dlouhá doba kdy jsem naposled vydala poslední kulturní okénko takže tady ho dnes máme! Tímto hned zdravím Terku která mi psala že jí článek chybí tak doufám že něco najdeš, co se ti bude zamlouvat a samozřejmě i ostatním.
Až budete mít volnou chvíli a chuť se odreagovat třeba tím že si něco pustíte nebo přečtete tak třeba tady najdete inspiraci.

Tři billboardy kousek za Ebbingem - tento film nemá chybu! Bavil mě od začátku až do konce. Věděla jsem že film byl dost oceňovaný a byla jsem o to více zvědavá kvůli čemu. Hlavní herci hrají opravdu výborně, všechno jim věříte a cítíte jejich bolest. Je to drama/krimi které chytne za srdce, stojí za to vidět!
Ready Player One: Hra začíná - na tento film jsem se dost těšila! Četla jsem knížku která byla dost akční, skvělý, místy temnější tak jsem byla zvědavá jak to bude ve filmu. Nakonec tam změnili plno věci a když jsem na to koukala v kině, byla jsem místy zaskočena. Jenže nakonec to byla neskutečná sci-fi dobrodružná jízda a zase něco nového. Pokud máte rádi sci-fi tak musíte vidět. 
Já, Simon - příjemná romantická komedie která je z prostředí střední školy a řeší se tam orientace. Moc příjemné se to sledovalo, fajn herci a občas se i pobavíte. Navíc mi tam hraje Katherine a já jí moc ráda od té doby co jsem fanda 13 Reasons Why, myslím si že je v ní velký potenciál. Až nebudete vědět co si pustit za film tak se na něj mrkněte, je tam k tomu i fajn soundtrack. 
Jsem Božská - na tento film jsem šla do kina, do kina chodím většinou úplně na jiné filmy a né komedie, toto byla výjimka. Mám ráda totiž Amy Schumer, někomu přijde vtipná ( hlásím se ) a někomu ne. Já jsem se u filmu neskutečně pobavila, a každou chvíli jsem se smála. Ve filmu se řeší hlavně sebedůvěra, která je místy až přehnaně afektovaná ale stejně jsem se dost pobavila a klidně se na tenhle film někdy mrknu. Na jednu stranu myslím že je to i skvělá inspirace, přece jen když se Vám daří tak jde vše.
Ostré předměty - tak tenhle seriál teď úplně žeru, krásně temný a temný. Výborná Amy Adams v hlavní roli, skvělá hudba, prostředí a krimi případ. Seriál má osm dílů, já viděla zatím pět a jsem zvědavá na zbylé díly. Ideální pustit si to v noci ať máte ještě lepší atmosféru. Zkuste to!
Billie Eilish - myslím že jsem ji poprvé zaregistrovala ze soundtracku 13 reasons why a od té doby ji mám pravidelně na playlistu. Je tak krásně nostalgická, melancholická, něčím mi připomíná moji milovanou Lanu. Když jsem viděla nějaké rozhovory nebo videa tak mi přijde jako neskutečný fracek ale baví mě! 
Buddhova kniha o stresu - V poslední době jsem zažila dost stresu a celkově jsem se necítila dobře, dostala jsem na půjčení od kamaráda tuto knihu. Delší dobu trvalo než jsem se k ní dostala ale pak jsem ji přečetla sotva za víkend. Čte se moc hezky a chce to si udělat čas, klid a ideálně nějaký dobrý čaj či cokoliv co máte rádi. Ač je to jen kniha tak Vám dokáže otevřít oči a hlavně dá spoustu tipů jak zklidnit mysl a prožívat přítomnost.
Doufám že jste si z tipů něco vybrali a dáte mi vědět, pokud něco zkusíte. Viděli jste něco z toho, znáte? Pokud mi sem hodíte i Vy tip tak budu jedině ráda.
Přeji Vám krásný víkend!

Podobné články

4 komentářů

 1. Já Simon a jsem božská se chci podívat, tak jsem zvědavá :) Zbytek jsem neviděla.
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 2. Fajn tipy. ;) Ja, Simon som si stiahla, lebo bol okolo toho filmu dosť veľký hype, ale mne sa teda veľmi nepáčil. :/ Prišlo mi to hrozne americké, miestami príliš snažiace sa útočiť na city a také... že keby som mala o 7 rokov menej, možno by sa mi to páčilo.

  Sabi z blogu Beautiful savage

  OdpovědětVymazat
 3. Vybrala, moc děkuji za inspiraci! :) Vrátila jsem se po týdnech na chalupě zase k internetu, resp. wifi, takže nejsem odkázaná na data na telefonu a můžu se pídit po dobrých filmech. Děkuju, děkuju, děkuju! :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý Váš komentář. ♥